Kraina twojego dziecka

Kraina Malucha to miejsce gdzie twoje dziecko spędzi cudowny czas!

Nasze Przedszkole jest Certyfikowanym Przedszkolem Freblowskim z elementami Montessori.

W naszej codzienności Dzieci stają się coraz bardziej samodzielne, obserwują otaczający nas świat, doświadczają i eksperymentują. Nasz program opieramy na temacie globalnym danego tygodnia i w ramach tego tematu Dzieci wykonują aktywności z różnych dziedzin, eksperymentują, wyciągają wnioski, opowiadają o danym zjawisku, a dopiero na koniec zdobytą wiedzą uzupełniamy o Karty Zabawy.

Każdego dnia rozpoczynamy dzień spotkaniem w kręgu, podczas którego omawiamy to, co nas zaciekawiło, wprowadzamy Dzieci w kolejne zagadnienie z danego tematu. W naszej codzienności korzystamy z Darów Freblowskich, czyli specjalnych drewnianych pomocy dydaktycznych, które wykorzystujemy podczas zajęć. 

Każdego dnia Dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności w czterech Kącikach Freblowskich:

Kącik
darów

w tym kąciku dzieci korzystają z kolorowych drewnianych i wełnianych pomocy opisanych powyżej. Tworzą tutaj teatrzyki, obrazki z darów, przeplatanki, mozaiki, rozety, zbiory o wybranych cechach. Wyobraźnia dziecka w tym kąciku jest nieograniczona. Dziecko samo tworzy swoją pracę zgodnie ze swoją wizją danego tematu. Ponadto przy pomocy Darów układamy litery i przeliczamy, a także poznajemy figury i bryły.

Kącik gospodarczy

w tym kąciku prowadzone są zajęcia kulinarne i ogródkowe. Dzieci uczą się przyrządzania łatwych potraw, np. kanapek, sałatek, surówek, soków, ciast, robienia herbaty czy koktajlu. Ćwiczą eleganckie nakrywanie do stołu, przyjmowanie gości, podawanie posiłków oraz sprzątanie. W części ogródkowej dzieci zajmują się pielęgnacją roślin i ziół.

Kącik badawczy

są to zabawy badawcze, zaspokajające dziecięcą potrzebę eksplorowania. Wiele czynności w tym kąciku będzie realizowane z wykorzystaniem wody, piasku, gliny, mas plastycznych i naturalnych okazów przyrodniczych. Dzieci w tym kąciku wykorzystują mikroskopy, lupy, pęsety, wagę, linijkę, termometr, kalkulator, kompas itp.

Kącik
twórczy

w tym kąciku znajdziemy materiały plastyczne(kredki, farby, ozdoby plastyczne, dziurkacze, pędzelki, nożyczki itp.) , rekwizyty do zabawy w teatr, instrumenty muzyczne – wszystko, co jest potrzebne dzieciom do twórczej pracy.

Ponadto w naszych salach mamy również pomoce Montessori, z których Dzieci chętnie korzystają podczas pracy własnej. Tutaj poszerzamy horyzonty z zakresu języka, matematyki, geografii i przyrody, a podczas aktywności sensorycznych dbamy o motorykę małą i stajemy się coraz bardziej samodzielni w czynnościach codziennych. Wszystkie aktywności przygotowują Dzieci do nauki czytania i pisania, a dzięki przyjaznym pomocą matematycznym Dzieci z ochotą rozwijają zdolności matematyczne.

Co nas wyróżńia?

Nasze abecadło wyróżnia wszystkie aspekty potrzebne do spędzenia miło czasu w naszej krainie dla każdego malucha i rodzica.

Oferta

Rytm dnia w naszym Przedszkolu jest tak ułożony, aby Dzieci efektywnie wykorzystały czas przeznaczony na zdobywanie nowych umiejętności i zgłębianie nowych zagadnień, a jednocześnie dbamy o to, aby był też czas na zabawę swobodną i zabawę na świeżym powietrzu.

Obchodzimy wiele dni okolicznościowych, organizujemy Dzieciom Bale i wycieczki, a urodziny Dzieci są dla nas bardzo ważnym dniem.

Czesne

na przedszkole
350,00 PLN Miesięcznie
  • Wyżywienie 12,50 PLN/dzień
  • Wyprawka
  • Chusteczki nawilżane
  • Chusteczki higieniczne w pudełku
  • Ubranka i buciki na przebranie
  • Szczoteczka i pasta (opcjonalnie)
Scroll to Top